• 1.jpg
  • 3.jpg
  • 6.jpg

Warsztaty ceramiczne

Glina jest wyjątkowym materiałem pozwalającym kształtować się za pomocą rąk lub z minimalnym użyciem narzędzi. Twórca pozostawia na pracy indywidualny ślad, który nadaje przedmiotom szczególną wartość. Nawet osoba nie mająca nigdy kontaktu z gliną lub nie dostrzegająca u siebie zdolności plastycznych potrafi wykonać z gliny piękny przedmiot użytkowy lub dekoracyjny.

Podczas spotkań na warsztatach ceramicznych w Lokomotywie uczestnicy poznają podstawowe techniki pracy z gliną (m.in. formowanie naczyń z jednej bryły, plastra, wałeczków, praca z wykorzystaniem formy) oraz sposoby zdobienia (ryt wklęsły, wypukły, płaskorzeźba, ażur) i szkliwienia. Prace wykonane na zajęciach wypalamy w piecu ceramicznym na tzw. biskwit i ze szkliwem. Gotowe dzieła uczestnicy zabierają ze sobą do domu.

Nasze warsztaty przeznaczone są dla różnych grup wiekowych: dzieci przedszkolnych , szkolnych, młodzieży i dorosłych. Szczególnie polecamy warsztaty rodzinne, na których dziecko i rodzic wykonują własne i wspólne prace.

Warsztaty prowadzi doświadczony instruktor ceramiki.

Koszt zajęć: 20zł/ 60 min. ( w cenie mieści się koszt gliny, szkliw i dwóch potrzebnych do uzyskania gotowej pracy wypałów ceramiki).